Pokyny před výjezdem:
-
Všichni přihlášení studenti prošli výběrovým řízením a museli prokázat dostatečnou úroveň svých jazykových znalostí. Je-li student vybrán a úspěšně absolvuje jazykový test, dále postupuje do dalšího kola výběrové řízení (dle Pravidel pro obsazovaní míst na FBMI) k ústnímu pohovoru (pouze v případě studia v anglickém nebo německém jazyce), kde bude stanovena Vaše úroveň daného jazyka. Další podrobností ohledně testů nejdete na stránce Odboru zahraničních vztahů ČVUT.
-
Vyplněnou Přihlášku studenta (ze stránek partnerské školy, nebo v případě, že ji nemůžete vytisknout použijete formulář ČVUT) a Learning Agreement (studijní plán) spolu se Srovnávacím archem (s podpisem garanta oboru) odevzdáte na Zahraniční oddělení FBMI fakultní koordinátorce programu Erasmus+ pí Kulhánkové, jež zajistí jejich schválení proděkanem pro studium a pedagogickou činnost. Do obou formulářů se vyplňují tytéž předměty; ve srovnávacím archu je třeba povinné předměty vybrané z nabídky zahraniční univerzity spárovat s předměty vyučovanými na FBMI na základě jejich obsahové podobnosti, která by měla být pokud možno co největší, nicméně není nutná úplná shoda.
-
LA – Learning Agreement
- smlouva o studiu, zde se student upisuje k tomu, co bude v průběhu studia v zahraničí studovat.
- při přípravě svého LA postupujte podle tohoto metodického pokynu. Pro vyplnění využijte pro názvy oborů oficiální seznam kódů oborů ISCED.
- LA je třeba dát podepsat fakultnímu koordinátorovi , na zahraniční univerzitě koordinátorovi (i v případě, že se jedná o rektorátní smlouvu). Formulář ke stažení zde (do 2020/2021, dále jen online)
- LA je závazný, ale mohou na místě pak být provedeny změny, tzv. LA changes v části “During mobility” a nahrát opět do karty mobility.cvut.cz. Období studia uvedené v LA se musí shodovat s obdobím ve Vaší Účastnické smlouvě.
- OLA – Online Learning Agreement (od 2021/22)
- pro všechny výjezdy na akademický rok 2021/22 a dále je nutné vyplniňovat LA již jen online
- spravovat LA lze přes portál https://learning-agreement.eu/, kam se přihlásíte přes svou ČVUT identitu (např. novakja4@fd.cvut.cz). POKYNY A NÁVOD NA VYPLNĚNÍ OLA.
- pro schválení OLA kontaktujte svého fakultního koordinátora emailem s žádostí o schválení v systému.
- schválený OLA prosím nahrajte do karty mobility.cvut.cz
- Podmínky pro schválení Learning Agreement a srovnávacího archu:
- celkový součet ECTS kreditů za zapsané předměty v jednom semestru musí být alespoň 20 (ECTS - European Credit Transfer System - je jednotka používaná v celé EU);
- na srovnávacím archu musí být podpis garanta oboru, s tím, že souhlasí, aby dané předměty byly uznané po Vašem příjezdu
- můžete si nechat uznat i cizí jazyk
- Upozornění!!! Všechny dokumenty je nutné odevzdat na Zahraniční oddělení FBMI s dodatečným předstihem než je deadline dané partnerské školy. I skenované dokumenty (Learning agrement dané školy, formulář EU Learnign agreement) musí být potvrzeny fakultním koordinátorem a proděkanem pro studium a pedagogickou činnost.
Podmínky pro schválení možnosti vypracovat bakalářskou / diplomovou práci v zahraničí:
Student může na zahraniční partnerské univerzitě vypracovat závěrečnou práci.
- Student musí mít na FBMI závěrečnou práci zadánu a musí mít svého vedoucího, s kterým před výjezdem konzultuje formu vypracování práce na zahraniční univerzitě, na níž je potřeba si tuto možnost předem dohodnout a mít domluveného vedoucího BP nebo DP v zahraničí. Není možné to řešit až po příjezdu na zahraniční univerzitu.
- předmět Bakalářská / Diplomová práce musí být zapsán v KOSu (zápočet po návratu zapíše vedoucí práce)
- zapisuje-li student předmět Bakalářská / Diplomová práce ("Bachelor Thesis" / "Diploma Thesis") do formuláře Learning Agreement i do Srovnávacího archu, nemusí v nich být zapsány již žádné další předměty. V tomto případě je však nutné připojit další samostatnou přílohu (na zvláštním listu papíru), na níž je třeba uvést: Název a anotaci BP/DP v Čj a v AJ; kde bude uvedeno jméno a příjmení vedoucího práce, jeho katedru a kontakt.
POZOR: Před odjezdem je student povinen se v KOSU (případně mimo termín zápisu dojít na Studijním oddělení) zapsat do semestru, v němž vyjíždí.
- Kontakt s přijímající univerzitou (vystavení Letter of Acceptance, ubytování, příjezd apod.)
- Pojištění
- Účastnická smlouva (finanční dohoda) a její případné změny
Po příjezdu na zahraniční univerzitu:
Informace Odboru zahraničních vztahů ČVUT
Potvrzení počátku pobytu
Ihned po příjezdu vyplňte formulář Potvrzení začátku pobytu a nechte potvrdit na hostitelské univerzitě datum Vašeho nástupu, které musí souhlasit s datem počátku studijního pobytu uvedeným ve Vaší účastnické smlouvě.
O případnou změnu v Learning Agreement musí student požádat neprodleně. Tzv. Opravný Learning Agreement (od 2021/2022 bude provedeno online v aplikaci https://learning-agreement.eu/ a odesláno ke schválení fakultou a partnerskou školou) spolu s upraveným Srovnávacím archem (podle změn v LA) pošle pí.Kulhánkové, která jej předloží ke schválení panu proděkanovi pro studium a pedagogickou činnost.
Confirmation of study period (potvrzení o délce pobytu): student vyplní a nechá si potvrdit zahraniční univerzitou před návratem do ČR.
Transcript of Records (ToR - potvrzení o absolvování předmětů) by měla zahraniční univerzita vyhotovit před návratem studenta do ČR. Nebude-li zahraniční univerzita schopna vystavit Transcript of Records do 14 dní po ukončení pobytu, je nezbytné o tom neprodleně informovat Zahraniční oddělení FBMI a Odbor zahraničních vztahů ČVUT.
ToR po návratu se musí shodovat s předměty zapsanými v LA a to ÚPLNĚ PŘESNĚ.
Po návratu do ČR:
Informace Odboru zahraničních vztahů ČVUT
Uznávání absolvovaných předmětů:
- Student vyplní Žádost o uznání předmětů ze zahraničního studia a odevzdá ji pí. Kulhánkové společně s Transcript of Records. Student si do žádosti sám vyplní kredity i hodnocení (přepíše z transcriptu). Rozhodnutí o uznání předmětů činí proděkan pro studium.
- Jestliže student absolvuje zkoušky jen za předměty, jejichž celkový součet kreditů je nižší než 20, vrací poměrnou část stipendia.
- V případě předčasného návratu (z důvodu nemoci apod.) je student povinen okamžitě kontaktovat Odbor zahraničních vztahů ČVUT.
Koho mám kontaktovat, když potřebuji poradit?
- dotazy týkající se výběru konkrétní univerzity a průběhem výběrového řízení nebo administrativy spojené s výjezdem směřujte na fakultní koordinátorku programu Erasmus na FBMI pí Lucii Kulhánkovou (zahraniční oddělení FBMI, telefon 224 358 493)
- dotazy týkající se výjezdů přes RČVUT a finanční dohody podepisované na úrovni Rektorátu ČVUT směřujte na Rektorát ČVUT, Odbor zahraničních vztahů ČVUT, telefon: 224353492.