Mezinárodní soutěž pro mladé vědce a inovátory - Falling Walls Lab Czech Republic 2023 - přihlášky do 30.6.2023

Vážené dámy, vážení pánové,

je nám potěšením Vás informovat, že 12. září 2023 se v prostorách Národní technické knihovny uskuteční již 8. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů a přijít s dechberoucí myšlenkou - vědeckým projektem, byznys plánem nebo sociální iniciativou, která zboří všechny zdi a bariéry.

Prezentace soutěžících probíhá v anglickém jazyce ve formátu tzv. „pitch-talku“, který je dlouhý maximálně tři minuty. Nezáleží, zda se jedná o téma výpočetní techniky nebo medicíny, ekonomie nebo strojního inženýrství, filosofie, robotiky, chemie, umění nebo zemědělství - soutěž je otevřená každému, kdo je o svém nápadu přesvědčen a dokáže o něm přesvědčit i ostatní. Vítáni jsou studenti všech stupňů, dokonce i Ph.D. a postdoc. Přihlášení je možné přes Falling Walls Lab Czech Republic (falling-walls.com).

České finále mezinárodního projektu Falling Walls proběhne 12. září 2023 v prostorách Národní technické knihovny v Praze a uzávěrka přihlášek je 30. června 2023. Vítěz celonárodního kola získá peněžní dar ve výši 1.000 EUR a bude Českou republiku zastupovat na celosvětovém finále v Berlíně, které se pravidelně organizuje v předvečer výročí pádu Berlínské zdi. To se letos uskuteční 7. - 9. listopadu 2023.

Za Falling Walls Lab v České republice stojí Národní technická knihovna ve spolupráci s Německou akademickou výměnnou službou (DAAD), Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo v Praze, společností xitee,  akci podporuje CzechInvest, Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko a Zastoupení Svobodného státu Bavorsko. Akademickými partnery jsou: Technická univerzita v Liberci, Univerzita Karlova, CEITEC VUT v Brně a ČVUT v Praze.

 

Těšíme se na Vaši účast nebo účast Vašich kolegů a moc děkujeme za šíření informace o projektu mezi případné zájemce ve Vaší instituci či jejím okolí. Za tímto účelem posíláme v příloze loga na sociální sítě, leták k tisku s podrobnostmi včetně důležitých termínů a plakát k  vyvěšení. Inspirovat se můžete zároveň i z našich příspěvků na sociálních sítích Falling Walls Lab Czech Republic | Facebook.

Více informací naleznete na webových stránkách Falling Walls Lab Czech Republic či nás neváhejte kontaktovat emailem fallingwalls@techlib.cz

 

S přátelským pozdravem a předem děkujeme za šíření povědomí o tomto skvělém projektu do světa,

Vaše

DAAD IP Prag

 

DAAD IP Prag

Masarykovo nábř. 32

110 00  Praha 1

Tschechische Republik

Tel.:    +420 224 931 182

Mob: +420 702 142 340

E-mail: info@daad.cz

Web:    www.daad.cz

www.facebook.com/daadceskarepublika
www.instagram.com/daad_ceskarepublika

 

Obrázek odebrán.

 

 

 

 

Back to Top