Běh míru se běžel už po dvanácté

Lidice

Pod záštitou děkana Fakulty biomedicínského inženýrství prof. MUDr. Jozefa Rosiny, Ph.D., MBA, se v neděli 16. června 2024 konal již 12. ročník Běhu Míru Kladno-Lidice. Více než 250 účastníků podpořilo svým během handicapované děti a uctilo památku obětí lidické tragédie.

Tradiční běh pořádá Krajská rada seniorů Středočeského kraje, akci podpořil také Středočeský kraj, Památník Lidice, Auto Šídlo s.r.o. Kladno. Akce se zúčastnila i hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková.
Závodilo se v kategoriích: ženy, muži, handicapované děti v doprovodu studentů FBMI ČVUT a senioři.

V cíli závodu u Růžového sadu v Lidicích byl pro závodníky i diváky připraven bohatý doprovodný program, např. prohlídka fakultní sanitky, kde si zájemci mohli nechat změřit krevní tlak, autogramiáda herců – Báry Štěpánové Annette Nesvadbové a Jiřího Rendla, představení vozů Škoda. Děti si mohly nakreslit a vyrobit svou vlastní originální placku.
Absolutním vítězem se stal student FBMI Ing. Vít Hlaváč. Výtěžek z dobrovolného startovného téměř 9 000 Kč převzala ředitelka ZŠ Korálek, Mgr. Taťána Semančíková na podporu hendikepovaným dětem.
Na závěr se všichni přítomní odebrali k pomníku Lidických dětí, kde s tichou vzpomínkou položili kytici a uctili minutou ticha památku obětí.

Foto: Kryštof Waněk

Více fotografií naleznete zde.