VědaFest přinesl poučení i zábavu

Praha

V Dejvicích se včera uskutečnil už dvanáctý ročník VědaFestu na téma „Věda vzdělává“. Festival pod širým nebem je přehlídkou všeho zajímavého a užitečného, co věda do života přináší.

Návštěvníci měli možnost projít si 113 stanů různých škol a institucí z celé republiky a zároveň sledovat program na pódiu. Za ČVUT se představily všechny fakulty, MÚVS a Ústřední knihovna, Rektorát měl připravenou populární soutěž o ceny pro ty, kteří splnili úkoly u deseti stánků univerzity.

Fakulta biomedicínského inženýrství se představila velkou expozicí. Nechyběla fakultní sanitka s ukázkami práce záchranářů, vědecké ukázky výzkumu týmu asistivních technologií a bioelektromagnetismu, svět virtuální reality, měření očí a jednoduché vzdělávací pokusy pro děti.

Zájem o VědaFest z řad žáků základních i středních škol, ale i veřejnosti, byl jako už tradičně veliký, přišlo několik tisíc návštěvníků.