Záchranáři darovali krev

Kladno

Záchranáři opět darovali krev

V úterý 5. dubna proběhla další v pořadí druhá akce budoucích záchranářů Fakulty biomedicínského inženýrství, kteří společně darovali krev v Oblastní nemocnici Kladno.

Tentokrát se na účasti projevily jarní chřipky, covidové indispozice, ale i výkon odborné praxe v místě bydliště. Krev přišlo do Oblastní nemocnice Kladno darovat 14 studentů, budoucích zdravotnických záchranářů. Dalších 8 studentů podstoupí odběry po uzdravení v následujících týdnech.
Studenti chtěli zejména pomoci, ale současně upozornit na význam a potřebu darování krve, rizika jejího nedostatku a motivovat svým příkladem další studenty i širokou veřejnost k dárcovství krve.

Další společná akce proběhne na podzim letošního roku, doufejme už za účasti nových studentů.

Pojďme dělat věci společně, pomůžeme tak dobré věci!
Mgr. Pavel Böhm, Ph.D.

Foto: Hassmannová Nela