Kurzy kineziotapingu na FBMI

Kladno

Odborné kurzy kineziotapingu se na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT těší stále velkému zájmu studentů

V první polovině února proběhla dvě dvoudenní školení Kinesiotapingu pro studenty studijního programu Fyzioterapie. Kurzy probíhají pravidelně dvakrát ročně už šest let a stále se těší velkému zájmu studentů.

Díky těmto odborným akcím si studenti rozšiřují své odborné znalosti o další komplementární léčebnou metodu a získávají tak potřebnou kvalifikaci pro její užití v praxi. Je důležité sledovat moderní trendy a kineziotaping je v dnešní době hojně využíván a to nejen u sportovců, ale napříč širokým spektrem diagnóz pacientů. Navíc studenti po absolvování dvoudenního kurzu získají certifikát, který je opravňuje tuto léčebnou metodu aplikovat.

Kurzy pro naše studenty pořádá firma Epostape a za dobu trvání této spolupráce absolvovalo kurzy přes 200 osob nejen z řad našich studentů ale i zaměstnanců.

„Jsem rád, že i po těch letech je o kurzy tak velký zájem. Dle mého názoru je pro studenty určitě přínosný a hlavně velmi dobře koncipovaný. Navíc odbornou garantkou kurzu je paní PhDr. Michaela Prokešová, Ph.D., což je zárukou kvality. Doufám, že spolupráce s firmou Epostape bude pokračovat i v následujících letech a naši studenti tak budou mít možnost rozšiřovat své dovednosti potřebné k jejich budoucímu povolání,“ dodává Ing. Aleš Příhoda, pedagog FBMI.