11. ročník Běhu míru

Kladno - Lidice

V sobotu 17. června 2023 proběhl již 11. ročník Běhu míru Kladno-Lidice, kterou pořádá, pod záštitou děkana Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT prof. MUDr. Jozefa Rosiny, Ph.D., MBA, Krajská rada seniorů.

FBMI se na akci podílí i organizačně a účastní se i doprovodného programu. Akci ozdobila svou přítomností i herečka Bára Štěpánová.

V hlavním závodu běželi i studenti FBMI, ale větší část se zúčastnila doprovodného běhu s hendikepovanými dětmi ze speciální školy Korálek Kladno. Na akci bylo vybráno pro školu Korálek téměř deset tisíc korun a FBMI věnovalo škole dalších třicet tisíc korun.

Absolutním vítězem hlavního závodu se stal Vít Hlaváč, student FBMI.

Přes sto účastníků akce se po skončení běhu sešlo na pietní akci u Památníku lidických dětí, kde na housle zahrála Nella Vagerová a zástupci Rady p. Miloslav Vajs studentka FBMI Veronika Ptáčková položili kytice.

Jak se akce vydařila můžete vidět na fotografiích Kryštofa Waňka, studenta FBMI.