Spolupráce se základními školami

Kladno

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se uskutečnilo dlouho plánované setkání s pedagogy základních škol v budově bývalých Kasáren. Akci organizovala Mgr. Dubravská z magistrátu města Kladno a FBMI referát propagace. Akce se konala v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Kladno.

Pedagogy přivítal děkan fakulty prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., MBA. Poté s prezentací o fakultě a návrhy možné spolupráce vystoupila Ing. Ida Skopalová.
Následovala prohlídky laboratoří a unikátních pracovišť fakulty:

Laboratoř robotické rehabilitace s unikátními přístroji (Bc. Marie Hnátková)

Výukové pracoviště záchranářů s plně vybavenou sanitkou a high-tech modelem kojence (Mgr. Pavel Böhm, MBA)

Laboratoř anatomických modelů s plastinovanými lidskými těly (Ing. Yulia Čuprová, Ph.D.)

Unikátní pracoviště pro budoucí bezpečnostní odborníky (Ing. Martin Staněk)

Laboratoř biochemie (MUDr. Daniela Obitková)

Setkání pak pokračovalo neformální diskuzí. Ohlasy na akci byly velmi pozitivní a některé školy již projevily zájem o spolupráci.