Cena za nejlepší studentský poster

Barcelona

Studentka FBMI obsadila první místo v soutěži o nejlepší studentský poster v kategorii společné pro bakalářské, magisterské a doktorské studenty na mezinárodní konferenci WE Local Conference 2023 v Barceloně

Bc. Ksenia Kulaková, studentka 1. ročníku magisterského studijního programu Biomedicínské a klinické inženýrství vyučovaném na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v anglickém jazyce, získala hlavní cenu v soutěži o nejlepší studentský poster.

Úspěšně tak navázala na své předchozí vynikající ocenění v celostátní soutěži SHE STEM Award konané v listopadu 2022 v Brně, o kterém jsme informovali zde.

Studentka, před publikem tvořeným zejména vědci a odborníky z průmyslu, prezentovala výsledky své bakalářské práce i své plány týkající se dalšího výzkumu.

Ve svém posteru s názvem „Nový přístup k léčbě rakoviny: nalezení nejúčinnějšího a nejbezpečnějšího způsobu ničení nádorů teplem“ věnovaném tématu léčby rakoviny mikrovlnnou hypertermií Bc. Ksenia Kulaková popsala motivaci svého výzkumu a metodiku, kterou použila ke studiu a porovnání nejpoužívanějších algoritmů pro plánování léčby nádorů v pánevní oblasti pomocí mikrovlnné hypertermie. Poster ilustroval komplexní pracovní postup vývoje numerického simulátoru elektromagnetického pole založeného na metodě konečných diferencí v časové oblasti, pomocí kterého lze vypočítat rozložení elektromagnetického pole v anatomicky a dielektricky realistickém modelu pacienta během terapie a výsledky lze následně využít ke studiu účinnosti dostupných a nejslibnějších algoritmů plánování léčby. V budoucnu se jádro simulátoru může stát významnou součástí softwaru pro plánování hypertermické léčby. Vyvinutý simulátor nyní studentka využívá při komplexnějším zkoumání nejoptimálnějšího uspořádání nového zařízení pro léčbu rakoviny v pánevní oblasti mikrovlnnou hypertermií.

Více informací o konferenci zde.

Blahopřejeme.