Caelestinus podpoří nové projekty

Datum akce
Místo akce
Praha

CAELESTINUS PODPOŘÍ NOVÉ STARTUPY SE ZDRAVOTNICKÝMI TÉMATY

Fakulta biomedicínského inženýrství je jedním z partnerů mezinárodního inkubačního programu Caelestinus. Letos na jaře se do druhého ročníku přihlásilo přes šedesát startupů se zdravotnickými tématy, z nichž Caelestinus podpoří v jejich dalším rozvoji dvacet jedna z nich. 

Osm je z Česka, pět dalších z Evropy, pět z Ameriky, dva z Afriky a jeden z Asie. Startupy dostanou osmiměsíční odbornou a mentorskou podporu včetně možnosti prezentovat své řešení na největších světových zdravotnických setkáních a získat kapitálovou investici.

Ing. Jan Mužík, Ph.D., z Fakulty biomedicínského inženýrství k tomu doplňuje: „Jsme rádi, že je naše fakulta součástí tohoto projektu, prostřednictvím něhož se můžeme setkávat s velmi inspirativní odbornou komunitou a sdílet tak nové myšlenky v oblasti zdravotnictví.“

Z českých startupů byly letos vybrány tyto: 

DataSentics (projekt DATAMASH) - Řešení, které propojuje data z laboratoří a osobní informace pacienta. Má pomoci v diagnostice chronického onemocnění ledvin. 

DataSentics (projekt Sentics Brain) - Automatizovaný systém, který umí pomocí umělé inteligence analyzovat EKG data a upozorní lékaře na odchylky od normálu. 

DoctoLink / DiaDenik.cz - Aplikace, která spojuje diabetiky s jejich odbornými lékaři - diabetology. Pacienti pravidelně zadávají údaje o glykémii a jídle a prohlížejí si své údaje a trendy. Tím šetří čas i lékařům. 

Ettioled - Datový model, který umožňuje efektivní cílení na pacienty s chronickým onemocněním ledvin.

Future Analyticz - Systém podpory zdravého životního stylu a prevence civilizačních chorob pomocí analýzy velkých dat s využitím umělé inteligence.

Gait Quality Monitor - Sada nositelných senzorů spolu s výpočetní jednotkou vyhodnocuje celkovou kvalitu chůze v reálném čase a poskytuje okamžitou zpětnou vazbu uživateli nebo lékaři. Jejím cílem je měřit a poskytovat vysoce ceněnou diagnostiku pro prevenci závažných následků neurologických poruch a onemocnění.

MAIA LABS - Aplikace umělé inteligence analyzující obraz z endoskopu při kolorektálním vyšetření. Cílem je včas lépe identifikovat riziko rakoviny tlustého střeva a konečníku.

GluMCo - Mobilní senzor a aplikace, které umožňují lékařům a sestrám sledovat hladinu cukru v krvi pacientů během pobytu v nemocnici bez nutnosti využití mobilního telefonu.

Inkubační program Caelestinus pořádá společnost Insane Business Ideas s.r.o., která se zaměřuje na podporu a vznik inovací s využitím nejmodernějších technologií ve zdravotnictví a jiných oblastech. Hlavním partnerem Caelestinu je firma InterSystems Corp. globálně poskytující IT řešení zejména pro práci s pacientskými daty v nemocnicích.

Back to Top